گاری قطعات پروژه استفاده طراح دکور

گاری: قطعات پروژه استفاده طراح دکور کف پوش زیبا طرح جنگل قطعات چوب کف پوش چوب

گت بلاگز وب‌گردی هکرها می توانند قلب بیماران را از کار بیندازند

کارشناسان امنیتی هشدار می دهند که هکرها می توانند با نفوذ به دستگاه های تنظیم ضربان قلب که در داخل بدن انسان کار گذاشته می شود، زندگی این بیماران را به خطر

هکرها می توانند قلب بیماران را از کار بیندازند

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، بسیاری از تجهیزات پزشکی مبتنی بر فناوری اطلاعات مانند پمپ های تزریق انسولین و دستگاه های تنظیم کننده ضربان قلب از آسیب پذیری هایی برخوردار هستند که دستکاری آنها جهت هکرها را ممکن می کند.

عبارات مهم : سیستم
محققان شرکت امنیتی وایت اسکوپ می گویند دستگاه های تنظیم ضربان قلب ۴ شرکت مشهور سازنده این نوع تجهیزات و همین طور سیستم های مورد استفاده جهت کنترل و بررسی عملکرد دستگاه های یاد شده است در مجموع دارای ۸۰۰۰ آسیب پذیری متفاوت هستند و این تعداد بی سابقه از اشتباهات بسیار دلواپس کننده هست.

کارشناسان وایت اسکوپ می گویند سیستم های نرم افزاری تولیدات هر چهار شرکت قدیمی و به روز نشده بوده و اطلاعات شخصی مربوط به هر بیمار به طور رمزگذاری نشده بر روی آنها ذخیره می شود. لذا در وقت اتصال آنها به سیستم های نظارتی بدون نیاز به ورود کلمه عبور می توان به این اطلاعات دسترسی پیدا کرد.

در هفته های اخیر نفوذ بدافزار واناکرای به بسیاری از بیمارستان ها در سراسر دنیا انجام اعمال جراحی را غیرممکن کرده و بسیاری از تجهیزات پزشکی را از کار انداخت و بیم آن می رود که تکرار حملات مشابه حیات بیماران را به طور جدی به مخاطره بیندازد.

این نخستین بار نیست که هشدارهایی در مورد امنیت پایین تجهیزات حساس پزشکی منتشر می شود. در سال ۲۰۱۳ هم هکری به نام بارنابی جک از فاصله ۱۵ متری توانسته بود شوکی مرگبار به یک دستگاه کنترل ضربان قلب وارد کند، ولی شرکت های سازنده این نوع تجهیزات هشدارهای یاد شده است را جدی نمی گیرند.
منبع:جام جم
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سیستم | پزشکی | دستگاه | تجهیزات | اطلاعات | ضربان قلب | هکر ها | قلب انسان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog