گاری قطعات پروژه استفاده طراح دکور

گاری: قطعات پروژه استفاده طراح دکور کف پوش زیبا طرح جنگل قطعات چوب کف پوش چوب

گت بلاگز اخبار حوادث کلاهبرداری با چک‌های مردی که مرده بود

دو مرد جهت این‌که راز کلاهبرداری‌هایشان پنهان بماند، با هویت برادر فوت شده است خود سر مردم کلاه می‌گذاشتند. متهمان با چک‌های برادرشان 400‌میلیون تومان خرید کردن

کلاهبرداری با چک های مردی که مرده بود

عبارات مهم : میلیون

دو مرد جهت این که راز کلاهبرداری هایشان پنهان بماند، با هویت برادر فوت شده است خود سر مردم کلاه می گذاشتند. متهمان با چک های برادرشان 400 میلیون تومان خرید کردند.

به گزارش جام جم، چندی پیش مردی با حضور در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای شهرری از دو مرد به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد.

شاکی به بازپرس سید محمود محمدی گفت: مردی جهت خرید خشکبار به مغازه ام آمد و بعد از جلب اعتمادم با من معامله کرد. او خشکبار خرید و در قبال آن یک فقره چک 50 میلیون تومانی پرداخت کرد. چند هفته بعد که نوبت نقد کردن چک رسید و به بانک رفتم، متوجه شدم این چک بلامحل صادر شده است و پولی در آن حساب نیست.

کلاهبرداری با چک‌های مردی که مرده بود

وی افزود: به ماجرا مشکوک شدم و بعد از چند روز جستجو نشانی منزل مرد کلاهبردار را به دست آوردم. زمانی که به برابر منزل اش رفتم، دو برادرش از آن منزل بیرون آمدند. آنها مدعی شدند چک متعلق به برادرشان است که فوت کرده و در شهرستان به خاک سپرده شده است هست. زمانی که عنوان را پیگیر شدم پی بردم برادر آنها فوت شده است هست. زمانی که از من کلاهبرداری شده است بود بعداز فوت صاحب چک بود. گمان می کنم که این دو برادر دروغ می گویند و یکی از آنها باید همان مردی باشد که از من کلاهبرداری کرده هست. او شباهت زیادی به مرد کلاهبردار داشت.

با این شکایت تحقیقات جهت دستگیری کلاهبردار واقعی و راز گشایی از دیگر ابعاد این پرونده شروع شد . این در حالی بود که افراد دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی شکایت های مشابهی را مطرح کردند. تحقیقات از این افراد نشان می دادکه آنها نیز در جریان معامله فروش خشکبار، فلزات، ظروف پلاستیکی، حبوبات و… مورد کلاهبرداری های میلیونی قرار گرفته اند.

دو مرد جهت این‌که راز کلاهبرداری‌هایشان پنهان بماند، با هویت برادر فوت شده است خود سر مردم کلاه می‌گذاشتند. متهمان با چک‌های برادرشان 400‌میلیون تومان خرید کردن

ماموران هنگام بررسی روی پرونده این شاکیان متوجه شدند مردی که آنها با وی معامله کرده اند در همان شهری که شاکیان می گویند دفن شده، ولی جواز کفن و دفن جهت او صادر نشده هست. این درحالی بود که بررسی ها نشان می داد بعد از فوت این مرد حساب های بانکی او مسدود نشده و همچنان فعال بوده و چک های او در بازار خرج شده است است . همین سرنخ ها باعث شد که ماموران به دو برادر متوفی مشکوک شوند. بعد از هماهنگی قضایی آن دو چند روز پیش بازداشت شدند.

متهمان در پلیس آگاهی بازجویی شدند و بیانات ضد و نقیضی را مطرح کردند و همچنان مدعی بودند برادرشان که فوت شده است به این کلاهبرداری ها دست زده هست. تحقیقات ادامه داشت تا این که دو مرد سکوت خود را شکستند و راز بیش از 400 میلیون تومان کلاهبرداری های خود را فاش کردند.

یکی از متهمان به افسر تحقیق گفت: من و برادرم دچار پرسشها مالی شده است بودیم از طرفی زمانی که برادر دیگرمان فوت شد، تصمیم گرفتیم از هویت او به نفع خودمان سوء استفاده کنیم. ما دو نفر شباهت زیادی به برادر فوت شده است مان داشتیم. بعد از فوت برادرم او را در روستای زادگاهمان دفن کردیم بدون این که گواهی دفن جهت او صادر شود . در ادامه حساب های بانکی او را مسدود نکرده و دسته چک هایش را باطل نکردیم. بعد از آن قرار شد به طور نوبتی از این حساب بانکی و دسته چک ها استفاده کنیم. با افراد مختلفی معامله می کردیم و پول خریدهایمان را که بیش از 400 میلیون تومان شده است بود با همان چک های بلامحل پرداخت می کردیم و حتی روی چک ها امضای جعل شده است او را هم می زدیم.

کلاهبرداری با چک‌های مردی که مرده بود

متهم ادامه داد: بعد کالاهایی که خریده بودیم را به بنکداران و مغازه داران می فروختیم . هر وقت که شاکیان ردی از ما پیدا کرده و به برابر منزل مان می آمدند اعلامیه فوت برادرمان را به آنها نشان می دادیم و می گفتیم او کلاهبردار بوده و اکنون فوت شده است است و ما نمی توانیم طلبشان را بپردازیم و بعد آنها می رفتند و ما نیز منزل هایمان را عوض کردن می دادیم تا دوباره سراغمان نیایند.

با اعتراف این مرد، برادرش هم که با او در این کلاهبرداری های سریالی همدستی کرده بود، نیز اعتراف کرد.

دو مرد جهت این‌که راز کلاهبرداری‌هایشان پنهان بماند، با هویت برادر فوت شده است خود سر مردم کلاه می‌گذاشتند. متهمان با چک‌های برادرشان 400‌میلیون تومان خرید کردن

واژه های کلیدی: میلیون | تحقیقات | میلیونی | کلاهبرداری | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog