گاری قطعات پروژه استفاده طراح دکور

گاری: قطعات پروژه استفاده طراح دکور کف پوش زیبا طرح جنگل قطعات چوب کف پوش چوب

گت بلاگز اخبار بین الملل ترامپ بی‌ادب،زورگو و زن‌ستیز است / گاردین

روزنامه گاردین در مقاله ای انتقادی از مدیر جمهور آمریکا نوشت دونالد ترامپ با دوستان قدیمی خود بدتر از دشمن های آشکار برخورد و تعاملات سیاسی را شخصی می کند و به

ترامپ بی‌ادب،زورگو و زن‌ستیز است / گاردین

گاردین: ترامپ بی ادب،زورگو و زن ستیز است

عبارات مهم : اروپا

روزنامه گاردین در مقاله ای انتقادی از مدیر جمهور آمریکا نوشت دونالد ترامپ با دوستان قدیمی خود بدتر از دشمن های آشکار برخورد و تعاملات سیاسی را شخصی می کند و به زورگویی، بی ادبی و زن ستیزی متوسل می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین آمده است: نشست های ناتو به طور کلی رویدادهای قابل توجهی هستند، ولی نشست دو روزه این ائتلاف طی هفته جاری در بروکسل یک استثنا خواهد بود. اعضای اروپایی ائتلاف ناتو در حال بررسی بزرگ ترین معمای این ائتلاف از وقت تأسیسش حدود هفتاد سال قبل هستند: آیا آمریکا دوست است یا دشمن؟

ترامپ بی‌ادب،زورگو و زن‌ستیز است / گاردین

درست ۱۸ ماه قبل، طرح این پرسش بی معنا به نظر می رسید. ولی تأثیر مخرب ریاست جمهوری آشفته دونالد ترامپ در سطح بین المللی باعث از بین رفتن عقلانیت سنتی شده است و مباحث راهبردی و ژئوپلیتیکی را در هاله ای از ابهام فرو برده است.

مشکل نه تنها این است که ترامپ بار دیگر از ۲۸ عضو دیگر ناتو خواهد خواست بودجه دفاعی خود را زیاد کردن دهند، مسئله فقط این نیست که ترامپ اصل ۵ معاهده در زمینه دفاع جمعی را زیر سؤال برده یا اینکه او ممکن است پایگاه های نظامی آمریکا در آلمان را تعطیل کند، بلکه مسئله اساسی تر این است که مدیر جمهور آمریکا نشانه ناتو را به چالش خواهد کشید. این در حالی است که ناتو امنیت و منافع اقتصادی آمریکا را از سال ۱۹۴۹ به بعد تأمین کرده، تلاش ها جهت تشکیل اتحاد اروپا علیه سلطه آمریکا را کم کردن داده، اتحاد جماهیر شوروی/روسیه را عقب رانده و صلح را در اروپا حفظ کرده است.

روزنامه گاردین در مقاله ای انتقادی از مدیر جمهور آمریکا نوشت دونالد ترامپ با دوستان قدیمی خود بدتر از دشمن های آشکار برخورد و تعاملات سیاسی را شخصی می کند و به

ترامپ مفاهیم اساسی امنیت جمعی، توزیع بار مسئولیت، دفاع پیشگیرانه و توازن قدرت را نمی پذیرد یا درک نمی کند. این نظر کوته بینانه و انزوا گرایانه که با رویکرد “نخست آمریکا” مطابقت دارد، بیانگر خصومت کلی ترامپ با چندینه جانبه گرایی هست. او شرکت ملل را تقبیح می کند، بودجه آن را قطع و شورای حقوق بشر این شرکت در ژنو را تحریم کرده هست. ترامپ قوانین شرکت تجارت جهانی را رد و تعرفه های یکجانبه و محافظه کارانه وضع می کند، تعرفه هایی که جنگ های تجاری به راه انداخته است و مشاغل در اروپا را ترساندن می کند.

ترامپ معاهده تغییرات آب و هوایی پاریس را پاره کرد، از توافق هسته ای ۲۰۱۵ کشور عزیزمان ایران که به تصویب شرکت ملل رسیده و مورد تأیید اروپایی ها بود خارج شد و اخیراً از فرانسه خواست مثل انگلیس اتحادیه اروپا را ترک کند – او اتحادیه اروپا را تحقیر می کند. ترامپ خودسرانه نشست جی ۷ کشورهای دموکراتیک در کانادا را به هم زد، تصمیمات آن را رد و به میزبان آن توهین کرد.

بدتر از همه، ترامپ با دوستان قدیمی خود بدتر از دشمن های آشکار برخورد و تعاملات سیاسی را شخصی می کند و به زورگویی، بی ادبی و زن ستیزی متوسل می شود. آنگلا مرکل یکی از مواردی است که ترامپ مورد سوءرفتار خاص قرار می دهد. در نشست جی ۷، ترامپ دو شکلات استاربرست را به سمت صدراعظم آلمان پرتاب کرد و گفت: “بیا بگیر آنگلا، دیگه نگو که من به تو چیزی ندادم!”

ترامپ بی‌ادب،زورگو و زن‌ستیز است / گاردین

ترامپ همچنین در دیدار با ترزا می نخست وزیر انگلیس، دست او را گرفت و با او با بی احترامی و حس برتری برخورد کرد. مداخلات ترامپ در زندگی انگلیسی ها، مثلاً از طریق توئیت هایی در جهت ترویج گروه راست افراطی “نخست انگلیس” و حمله به صادق خان شهردار لندن، نمونه هایی از توهین بیش از حد مدیر جمهور آمریکا هستند.

اگر سیاست های خام و ملی گرایانه ترامپ و شخصیت ناهنجار او تنها پرسشها موجود بودند، متحدان اروپایی با آن کنار می آمدند. ولی در ماه های اخیر، ترامپ مشاوران مجرب خود را اخراج کرده و اعتقادش به “بی نقص بودن خودش” زیاد کردن یافته هست. ترامپ از شرکا به سمت دشمن های بالقوه حرکت کرده است.

روزنامه گاردین در مقاله ای انتقادی از مدیر جمهور آمریکا نوشت دونالد ترامپ با دوستان قدیمی خود بدتر از دشمن های آشکار برخورد و تعاملات سیاسی را شخصی می کند و به

اکنون سؤال دشوارتر می شود: آمریکای تحت مدیریت ترامپ واقعاً طرف کیست؟

گاردین نوشت: چاپلوسی ترامپ در برابر خانواده سلطنتی سعودی و شی جینپینگ مدیر جمهور اقتدارگرای چین در سال گذشته نشانه های اولیه از طرفداری او از دیکتاتورها و نه دموکرات ها بود. نشست اخیر او با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی هیچ چیز از زرادخانه های تسلیحات هسته ای این کشور کم نکرد. ولی گرایش مشمئز کننده او به قدرت محض و خودنمائی را برملا کرد.

این شاخصه زشت بار دیگر در دیدار او با ولادیمیر پوتین در هلسینکی در روز ۱۶ ژوئیه به نمایش گذاشته خواهد شد. جان هانتسمن، سفیر آمریکا در مسکو تأکید دارد که ترامپ بر فعالیت شرورانه روسیه تمرکز خواهد کرد، چه در اوکراین، چه در اینترنت یا در حملات شیمیایی در سوریه و سالزبری.

ترامپ بی‌ادب،زورگو و زن‌ستیز است / گاردین

ترامپ همچنین قول داده است پوتین را به خاطر مداخله مخفیانه روس ها در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا که به نفع او شد تحت فشار قرار خواهد داد؛ گزارشی که مجلس سنای کنگره آمریکا هفته گذشته انتشار داده است مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را تأیید می کند. ولی آیا او واقعاً در یک نشست شخصی و پشت درهای بسته چنین درخواست هایی را مطرح می کند؟

یک احتمال منطقی تر این است که ترامپ در برابر یک رهبر مستبد که کنترل مرموزی بر مدیر جمهور آمریکا دارد اقدام به چاپلوسی کند؛ بسیاری از اعضای ناتو معتقدند این کنترل مرموز پوتین بر ترامپ، امنیت اروپا را ترساندن می کند.

همانند نشست کیم در سنگاپور، ترامپ در مورد نشست با پوتین در هلسینکی نیز سر و صدای زیادی به پا خواهد کرد و این دیدار را یک موفقیت چشمگیر اعلام می کند که به نظم جهانی کمک خواهد کرد. اگر ترامپ و پوتین توافق کنند معاهده تسلیحات هسته ای استارت را تمدید کنند آن وقت می توان گفت به یک موفقیت دست یافته اند.

دیگر موارد احتمالی عبارتند از کارها یکجانبه ترامپ در کم کردن تحریم های روسیه به خاطر اوکراین، توافق جهت حفظ بشار اسد در قدرت در سوریه، عادی سازی روابط با رژیم پوتین و سایر امتیازاتی که اجماع غرب در دوران پسا-سالزبری را تضعیف می کند.

خلاصه اینکه آیا آمریکای تحت حکومت ترامپ به شکل فزاینده ای جهت انگلیس و اروپا ترساندن به شمار می آید؟ ترامپ در تلاشی بی محابانه جهت تحمیل اراده خود بر یک ملت مستقل (ایران)، در حال ایجاد خطر وقوع بحران انرژی جهانی و به خطر انداختن امنیت و شکوفایی متحدان آمریکاست. آیا با داشتن دوستانی مثل ترامپ، به دشمن نیازی هست؟

واژه های کلیدی: اروپا | امنیت | روسیه | پوتین | انگلیس | آمریکا | انگلیس | انگلیسی | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری | نخست وزیر انگلیس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog