گاری قطعات پروژه استفاده طراح دکور

گاری: قطعات پروژه استفاده طراح دکور کف پوش زیبا طرح جنگل قطعات چوب کف پوش چوب

گت بلاگز اخبار بین الملل ترامپ و نابودی میراث اوباما

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از زمانی که ریاست جمهوری خود را شروع کرده حمله‌ای تمام عیار به میراث به جا مانده از دو دولت باراک اوباما را شروع کرد و کار از بی

ترامپ و نابودی میراث اوباما

ترامپ و نابودی میراث اوباما

عبارات مهم : توافق

دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا از زمانی که ریاست جمهوری خود را شروع کرده حمله ای تمام عیار به میراث به جا مانده از دو دولت باراک اوباما را شروع کرد و کار از بین بردن آجر به آجر دیوار این میراث را تا مقطع فعلی ادامه داده هست.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ترامپ به عنوان چهل و پنجمین مدیر جمهور آمریکا شروع به خنثی کردن تقریبا هر کار انجام شده است از سوی مدیر جمهور چهل و چهارم یعنی باراک اوباما اعم از آب وهوا، تجازت آزاد، بهداشت و درمان، مهاجرت و سیاست خارجی کرده است.

ترامپ و نابودی میراث اوباما

مسلما همه روسای جمهور تازه در آمریکا با مدیر جمهور قبل از خود به خاص اگر که از حزب سیاسی رقیب او آمده باشند اختلاف دارند ولی چیزی که بیش از پیش در دولت ترامپ شگفت انگیز هست، نابودی سیستماتیکی است که او در قبال میراث باراک اوباما در پیش گرفته است.

ترامپ به جای آنکه از اعتبار خود جهت به راه انداختن سیاست ها و پروژه های تازه استفاده کند صرفا تمایلی تمام عیار جهت برچیدن، فروپاشاندن و از بین بردن هر چیز به ثمر رسیده از سوی مدیر جمهور قبلی نشان داده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از زمانی که ریاست جمهوری خود را شروع کرده حمله‌ای تمام عیار به میراث به جا مانده از دو دولت باراک اوباما را شروع کرد و کار از بی

هر زمانی ترامپ یکی از اصلاحات مربوط به مدیر جمهور قبل از خود را زیر خاک دفن می کند زیاد شبیه به یک کاندیدای ریاست جمهوری به نظر می رسد تا اینکه شبیه به یک مدیر جمهور روی کار باشد.

ترامپ در عرض چند روز از شروع ریاست جمهوری اش فرمانی را جهت خارج کردن آمریکا از توافق تجارت آزاد موسوم به “شراکت ترانس پاسیفیک” امضا کرد. این توافق محصول مذاکرات هشت ساله دولت آمریکا با 12 کشور آسیا اقیانوسیه از شیلی گرفته تا کانادا و ژاپن بود.

ترامپ گفته بود: ما می خواهیم جلوی توافق های تجاری خنده داری که باعث شده است همه از کشور ما خارج شوند و شرکت ها را از کشور ما خارج کنند، بگیریم و قطعا این توافق ها به روال قبل باز خواهند گشت.

ترامپ و نابودی میراث اوباما

ترامپ به شکلی خنده آمیز به هنگام امضای حکم نابودی این پروژه در حال نزدیک شدن هرچه زیاد به شاخه چپ گرای حزب دموکرات بود تا نزدیک شدن به جریان مهم حزب جمهوری خواه.

اوباما در کسب توافق تغییرات آب وهوایی پاریس به عنوان یک نقطه تحول در تلاش جهت مهار زیاد کردن دمای هوای دنیا نقش رهبری کننده ای داشت. ترامپ آمریکا را از این توافق که به امضای 195 کشور دنیا رسیده بود خارج کرد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از زمانی که ریاست جمهوری خود را شروع کرده حمله‌ای تمام عیار به میراث به جا مانده از دو دولت باراک اوباما را شروع کرد و کار از بی

ترامپ همچنین گفت: من به ریاست جمهوری رسیده ام تا نماینده شهروندان پیتزبورگ باشم نه نماینده پاریسی ها.

چه اتفاقی جهت اوباماکر، دستاورد منحصر به فرد دولت اول اوباما در کنگره افتاده است؟

ترامپ و نابودی میراث اوباما

ترامپ بعد از تلاش های بی فایده جهت وادار کردن کنگره به فسخ این قانون اکنون تلاش می کند تا فروپاشی آن را از طریق یک فرایند تنظیمی رقم بزند.

و در ارتباط با توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران چطور؟ این معاهده در ازای برداشته شدن تحریم ها بیش از هر چیز دیگری نمایانگر رویکرد اوباما درقبال امور دنیا بود. اوباما، مدیر جمهور دموکرات آمریکا کمی پیش از به نتیجه رسیدن این توافق گفته بود این توافق اسم من را روی خود خواهد داشت. هیچ کس مثل من به این تواقف اطمینان ندارد که می تواند اوضاع را بهتر کند.

با وجود آنکه ترامپ هنوز به وعده اش جهت “پاره کردن توافق با ایران” عمل نکرده ولی روز جمعه هشدار داد “هر زمانی” ممکن است این کار را انجام دهد.

صحبت های او تردیدهایی را درمورد آینده توافقی که زاده چندین سال دیپلماسی پرزحمت بوده به وجود آورد.

چطور می توان این پایداری ترامپ در از بین بردن میراث اوباما به هر قیمت را توضیح داد؟

ترامپ عزمی جدی جهت عمل به وعده های انتخاباتی اش و شکل دهی به شعار راحت خود “اول آمریکا” نشان داده است.

تیم ترامپ نیز با علت یادآور می شود که اوباما دفعات زیادی به هنگام به بن بست رسیدن در کنگره از طریق صدور حکم ریاست جمهوری اقدام کرد.

چیزی که تنها با حرکت قلم روی کاغذ رقم خورده می تواند با یک حرکت متقابل قلم روی کاغذ خنثی شود.

جفری انگل، تاریخ دان آمریکایی اعتقاد است که هیچ مشابهی در دهه های اخیر جهت رویکرد نظام مند و راحت ترامپ یعنی “هرچیزی که نفر قبلی دوست داشته بد به حساب می آید” دیده نشده است.

از نظر انگل توضیح این روند این است که پایگاه انتخاباتی ترامپ هرگز به طور کامل باراک اوباما را به عنوان مدیر جمهور خودشان قبول نکرد.

انگل که مدیر مرکز تاریخ ریاست جمهوری آمریکا در دانشگاه متودیست جنوبی در دالاس تگزاس است گفت: جنبشی در میان مخالفان اوباما جهت برطرف مشروعیت او وجود داشته که می گوید این مرد حقیقتا مدیر جمهور نیست و متقابل آن پایگاه حمایتی ترامپ آماده است تا از شر هر آنچه که او انجام داده خلاص شود.

یک حقیقت قابل توجه این بوده که اوباما تا همین الان در قبال این روند از بین رفتن میراثش سکوت اختیار کرده است.

سنتی به طور کلی در عرصه سیاست آمریکا وجود داشته مبنی بر اینکه یک مدیر جمهور سابق باید عمدتا فراتر از گردونه سیاست باشد.

با این حال اوباما در تفکر درمورد جایگاهش در تاریخ در عین حال در حال بازی کردن با کارت صبر و شکیبایی است.

انگل اظهار داشت: من فکر می کنم اوباما درک می کند که میراث او نهایتا اینگونه تعیین خواهد شد که آمریکا در بلندمدت چه واکنشی به کارها ترامپ نشان خواهد داد و اینکه جانشین های ترامپ چطور عمل خواهند کرد.

اوباما در 7 نوامبر 2016 در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به رای دهندگان هشدار داد: اگر آنها ترامپ را به کاخ سفید بفرستند همه چیز از بین خواهد رفت.

این تلاش جهت بسیج رای دهندگان دموکرات اکنون یک آینده نگری درست به نظر می رسد.

واژه های کلیدی: توافق | اوباما | آمریکا | اوباما | آمریکایی | اوباماکر | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog