گاری قطعات پروژه استفاده طراح دکور

گاری: قطعات پروژه استفاده طراح دکور کف پوش زیبا طرح جنگل قطعات چوب کف پوش چوب

گت بلاگز آذربایجان شرقی بحران كمبود تخت بيمارستاني در مراغه

سرانه تخت بیمارستانی در کشور یک و هفت دهم جهت هر یکهزار نفر که این تعدا در مراغه نصف سرانه کشوری است .

بحران كمبود تخت بيمارستاني در مراغه

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛معاون درمان دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت : بيمارستان اميرالمومنين ، يكي از دو مركز درماني فعال در مراغه ، این روزها به خاطر کمبود فضا جوابگوي حجم بيماران مراجعه کننده نيست .
احمدی افزود : ظرفیت اسمی این بیمارستان یکصد نفری ، که به خاطر نیاز شهرستان ، به 130 تخت ارتقا یافته ولی تا 160 نفر بیمار پذیرش می شود.
وی با بیان اینکه روزانه 250 تا 300 نفر به این بیمارستان مراجعه می کنند افزود : به خاطر کمبود فضا بخش از بیماران خوابیدن به اجبار در سالن بخش ها خوابیدن می شوند .
وی گفت: علاوه از جمعيت 260 هزار نفر مراغه ، نزدیک به 30 درصد بیماران خوابیدن این بیمارستان شهروندان شهرهاي همجوار مراغه هستند.
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی مراغه افزود : با وجود تجهیزات تخصصی و فوق تخصصی وتلاش پرسنل بيمارستان براي رسيدگي به بيماران ، پذيرش بيش از ظرفيت بيمار ارائه خدمات مطلوب را دچار مشكل كرده است .
احمدی با بیان اینکه تعداد تخت های بیمارستانی در کشور جهت هر یک هزار نفر ، یک و هفت دهم تخت است افزود : تعداد تخت های بیمارستانی در مراغه نصف استاندارد کشوری است .
وی گفت : تكميل بيمارستان 160 تختخوابي سينا تنها راه براي حل مقطعی مشكل تخت بيمارستاني در مراغه است و تكميل اين طرح 20 ميليارد ريال اعتبار نياز دارد .
شهرستان مراغه با 260 هزار نفر جمعیت دو بیمارستان با حدود 230 تخت دارد که یکی از این بیمارستانها جهت زنان و ، کودکان و نوزادان است .
انتهای پیام/خ

واژه های کلیدی: مراغه | خوابیدن | بیمارستان | بيمارستان | بیمارستان | بحران | کمبود | تخت بیمارستانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog